З метою покращення обслуговування елементів мережі АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», підвищення оперативності усунення пошкоджень та ефективності надання послуг, з лютого 2020 р. проводяться зміни в структурі компанії, а саме, по деяких населених пунктах зміняться обслуговуючі РЕМ.
У зв’язку з вищевказаним, споживачі зможуть звертатися за обслуговуванням до іншого РЕМ, який територіально ближче до їх населеного пункту.
Розширення меж РЕМ м. Одеса:
Центрального РЕМ - за рахунок частини Овідіопольського та Південного РЕМ;
Південного РЕМ - за рахунок частини Овідіопольського та Чорноморського РЕМ;
Північного РЕМ - за рахунок частини Біляївського та Лиманського РЕМ.
Технічні роботи зміни меж обслуговуючих РЕМ будуть здійснюватися після закриття робочого періоду відповідного програмного забезпечення. Для юридичних споживачів - з нового розрахункового періоду, для побутових споживачів – з 1-го березня.
Разом з тим, відбудуться зміни в особових рахунках: зміниться перша частина рахунку (книга особового рахунку), яка визначає приналежність до нового РЕМ.
Щодо передачі показань через онлайн-сервіси: в особистих кабінетах буде автоматично змінено книгу обслуговуючого РЕМ, на оновлену інформацію по особовим рахункам та обслуговуючим РЕМ.
Перелік адрес зміни географічних меж обслуговуючих РЕМ та необхідну інформацію, споживачі зможуть отримати у фахівців Центрів обслуговування клієнтів.

НОВИЙ РИНОК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

 

АТ «Одесаобленерго» інформує що з 11.06.2017 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі – Закон), тим самим розпочав процес реформування електроенергетичної галузі в Україні.

Одним з основних етапів реформи є відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання, тобто створення відповідних окремих юридичних осіб.

 

Положеннями  Закону, а саме пунктом 13 розділу ХVІІ Прикінцевих та перехідних положень визначено, що до 11.12.2018 існуючі сьогодні енергопостачальні компанії повинні вжити заходів щодо відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання. При цьому постачальник, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу,  упродовж двох років з дня отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії буде виконувати функції постачальника універсальних послуг на закріпленій територіїяка визначається як область, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом АТ «Одесаобленерго» – територія Одеської області.

Тобто АТ «Одесаобленерго», згідно з Положеннями  Закону до 11.12.2018р. здійснюватиме постачання та передачу електричної енергії місцевими локальними мережами, а з 11.12.2018 р. за АТ «Одесаобленерго» залишається тільки функція розподілу електричної енергії.

 

Згідно норм чинного законодавства, АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» створило нового постачальника – ТОВ «ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ» (далі – ТОВ «ООЕК»).

 

Щодо порядку укладання договорів між споживачами оператором системи розподілу – АТ «Одесаобленерго» та новими постачальниками  електроенергії

Відповідно до Законів України «Про ринок електричної енергії» та «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»,  постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 затверджені Правила роздрібного ринку електричної енергії, які регулюють договірні відносини між постачальниками, споживачами та операторами системи розподілу електричної енергії. Відповідно, Правила користування електричної енергії, затверджені постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 31.07.1996 №28 (зі змінами та доповненнями), визнані такими, що втратили чинність.

Після набуття чинності нормативних актів, які реалізують вимоги Закону України «Про ринок електричної енергії»  врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії здійснюється шляхом приєднання споживачів до двох видів публічних договорів: договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про постачання електричної енергії споживачу через подання відповідних заяв-приєднань.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договір про постачання електричної енергії споживачу є публічними договорами та укладаються з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за формами договорів, які передбачені Правилами  роздрібного ринку електричної енергії.

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 побутові споживачі електричної енергії на території Одеської області та м. Одеси почали отримувати заяви приєднання до умов договору про розподіл електричної енергії та умов договору про постачання електричної енергії. У зазначених заявах повідомляється про учасників роздрібного ринку електроенергії, які будуть здійснювати відповідно розподіл та постачання електричної енергії на території м. Одеси та Одеської області.

Отримавши заяву разом із рахунком, споживач повинен оплатити рахунок і уважно ознайомитись зі змістом заяви та, у разі  відсутності зауважень до персоніфікованих даних – підписати та, за можливості, передати її будь-яким зручним способом: надіслати поштою на адресу зазначену у заяві або передати контролеру під час його візиту.

Навіть, у випадку не підписання такої заяви – приєднання, споживач вважається таким, що приєднався до умов відповідного публічного договору, якщо: не подав письмові заперечення проти приєднання до публічного договору та/або  фактично спожив електричну енергію через мережі АТ «Одесаобленерго».

Таким чином жодних інших додаткових документів (договорів) підписувати не потрібно.

Додатково повідомляємо, що заяви-приєднання для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців будуть надані пізніше, у терміни встановлені постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312.

Зазначаємо, що умови постачання електричної енергії існуючим споживачам залишаються без зміни в межах діючих договорів про постачання та користування електричної енергії.

На виконання нормативних актів, які реалізують вимоги Закону України «Про ринок електричної енергії», АТ «Одесаобленерго» інформує, що не буде надавати послуги з постачання електричної енергії, і надаватиме виключно послуги з розподілу електричної енергії. Зняття показників лічильників електричної енергії також будуть проводити  працівники АТ «Одесаобленерго». Тарифи на розподіл електроенергії будуть оприлюднені на сайті АТ «Одесаобленерго».

Додатково повідомляємо, що заяви-приєднання для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців будуть надані до кінця поточного року, у терміни встановлені постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312.

Зазначаємо, що умови постачання електричної енергії існуючим споживачам залишаються без зміни в межах діючих договорів про постачання та користування електричної енергії, при цьому тарифи  для населення встановлюються постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і на теперішній час це постанова НКРЕКП від 26.02.2015
№220
, зареєстрована в Міністерстві юстиції 02.03.2015 за № 235/26680.

 

З інформацію щодо форми договорів з АТ «Одесаобленерго» з метою забезпечення постачання електричної енергії можливо ознайомитись сайті компанії –www.oblenergo.odessa.ua, в закладці «Новий ринок електричної енергії».

 

Перелік усіх електропостачальників, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії можна переглянути на сайті НКРЕКП за посиланням:
Ліцензійний реєстр Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг http://www.nerc.gov.ua/?id=16075

Дякуємо за увагу!

 

Додаткові роз’яснення:

● малий непобутовий споживач – суб’єкт малого підприємництва, електроустановки якого приєднані до системи розподілу електричної енергії номінальною напругою не більше 1 кВ, який купує електричну енергію для власного споживання. Малі непобутові споживачі можуть використовувати електричну енергію для професійної та підприємницької діяльності.

● побутовий споживач – фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність, на підставі відповідного договору з учасником ринку, у тому числі за договором постачання електричної енергії споживачу. Нормативно-законодавчі акти щодо функціонування нового ринку електричної енергії:

● ЗАКОН УКРАЇНИ “Про ринок електричної енергії” 

● НКРЕКП, Постанова від 14.03.2018 № 312 “Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії”

● НКРЕКП, Постанова від 14.03.2018 № 311 “Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії”

● НКРЕКП, Постанова від 14.03.2018 № 310 “Про затвердження Кодексу систем розподілу”

З інформацію щодо форми договорів з АТ «Одесаобленерго» з метою забезпечення постачання електричної енергії можливо ознайомитись за посиланням:

– Договір виробника про надання послуг з розподілу електричної енергії

– Договір споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії (термін дії з  17.12.2019р.)

– Типовий договір спільне використання технологічних електричних мереж

– ДОГОВІР електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії (термін дії з 17.12.2019р.)

-Реєстр  Постачальників , які отримали доступ до електричних мереж на території провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії Оператора системи розподілу АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО»

-Договір про надання послуг з розподілу між ОСР 1 та ОСР 2

-Додаткова угода щодо веб-сервісу Особистий кабінет

Документи:

Пошук:

Перейти до панелі інструментів