З метою покращення обслуговування елементів мережі АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», підвищення оперативності усунення пошкоджень та ефективності надання послуг, з лютого 2020 р. проводяться зміни в структурі компанії, а саме, по деяких населених пунктах зміняться обслуговуючі РЕМ.
У зв’язку з вищевказаним, споживачі зможуть звертатися за обслуговуванням до іншого РЕМ, який територіально ближче до їх населеного пункту.
Розширення меж РЕМ м. Одеса:
Центрального РЕМ - за рахунок частини Овідіопольського та Південного РЕМ;
Південного РЕМ - за рахунок частини Овідіопольського та Чорноморського РЕМ;
Північного РЕМ - за рахунок частини Біляївського та Лиманського РЕМ.
Технічні роботи зміни меж обслуговуючих РЕМ будуть здійснюватися після закриття робочого періоду відповідного програмного забезпечення. Для юридичних споживачів - з нового розрахункового періоду, для побутових споживачів – з 1-го березня.
Разом з тим, відбудуться зміни в особових рахунках: зміниться перша частина рахунку (книга особового рахунку), яка визначає приналежність до нового РЕМ.
Щодо передачі показань через онлайн-сервіси: в особистих кабінетах буде автоматично змінено книгу обслуговуючого РЕМ, на оновлену інформацію по особовим рахункам та обслуговуючим РЕМ.
Перелік адрес зміни географічних меж обслуговуючих РЕМ та необхідну інформацію, споживачі зможуть отримати у фахівців Центрів обслуговування клієнтів.

Історія

РОЗВИТОК ЕНЕРГЕТИКИ В ОДЕСІ

Перша презентація практичного використання електрики в Одесі відбулася в 1884 році  на промисловій міжнародній виставці. Її територію освітлювали 450 розжарювальних ламп і 26 дугових ліхтарів. Вся Одеса та її гості милувалися небаченим видовищем, а міська Дума на тлі захоплених відгуків російської та зарубіжної преси  зробила остаточний вибір способу освітлення вулиць і площ.

Перша електростанція змінного струму

У 1887 році професор Новоросійського університету Н. А. Умов  разом з інженером І.Д. Новицьким (першим керівником першої енергопостачальної організації Одеси) і старшим механіком Одеського телеграфу В.Ф. Дідріхсоном  прийняв унікальну на той час споруду на вулиці Старопортфранківській, 10.  Перша в Росії  електростанція змінного струму потужністю 160 кВт і напругою 2000 В по дволанцюговій повітряній лінії  протяжністю 2,5 км забезпечила електропостачанням театр і 600 електричних лампочок приватних абонентів, у тому числі готелю «Гранд-готель».

Успіх одеської енергетики  викликав трансформацію поглядів на змінний струм в Росії. Починаючи з 1890 року в районі Петербурга  було побудовано три електростанції змінного струму, але одеський первісток ще довго залишався найбільш економічним і досконалим.  Ці станції, введені пізніше,  обійшли його за  потужністю, але в технічному відношенні перевершити не змогли.

Електрогосподарство початку двадцятого століття

До 1917 року Одеса мала значне електрогосподарство: дві ЦЕС, сумарною потужністю 22350 кВт, чотири кабельні лінії, загальною протяжністю 19 км. Три повітряні лінії з мідним дротом довжиною 27 км і 85 ТП подавали електроенергію в центральну частину міста, на Молдаванку, Заставу, Слободку і Пересип. Через бойові дії  Першої світової війни були припинені поставки високоякісного вугілля з Англії для електростанцій та енергетики, в терміновому порядку  освоїли паливо з Донбасу.  Напрацювання в цій галузі стали в нагоді в майбутньому всьому енергетичному комплексу України.

Річне споживання в цей період досягало 23,8 кВтг. Але роки громадянської війни, інтервенції і морської блокади катастрофічно відбилися на електрогосподарстві міста, і в 1920 році   в Одесі   електроенергією користувалися всього 2000 будинків з 5800 електрифікованих, а  електростанції  спалювали  останні тонни вугілля.   З   865 промислових підприємств працювали тільки 209, в основному дрібні.

Одеський енергокомбінат

У 1921 році  в Одесі був організований Електротрамвайний комбінат, якому належало повернути до життя рух трамваїв, електромережі і електростанції. У жовтні 1923 року по іржавих рейках  пішов  перший трамвай, а ще через рік були відновлені генеруючі потужності на станціях. У 1925 році був створений Одеський енергокомбінат, який очолили І.М. Клемперт і В.Е.Давидов. Нове підприємство розлучилося з трамвайною складовою і комунгоспом, які  приєдналися до Наркомату важкої промисловості. Це дало можливість персоналу займатися безпосередньо електропостачанням.

Напередодні Великої Вітчизняної війни встановлена ​​потужність ГРЕС-1 і ГРЕС-2 досягла 36350 кВт, а мережі нараховували 216 підстанцій потужністю 20040 кВт (ще 150 підстанцій було  на балансі промислових підприємств), 516 км повітряних і кабельних ліній, 8708 опор і майже 3 000 вуличних ліхтарів. Про початок війни  енергетики дізналися одними з перших. Фатальну  звістку отримав диспетчер К.І. Чмерковський о  5 годині  20 хв 22 червня 1941 року.

З початком оборони Одеси всі підприємства міста стали працювати в режимі воєнного часу. Не став винятком і енергокомбінат, його працівники випускали міномети, вогнемети, гвоздемети і гранати. Всього в обложеному місті  під вогнем противника, при нестачі обладнання та матеріалів, трудящі Одеси виробляли 134 види військової продукції.

Аж  до 15 жовтня 1941 року в місті працювали і міський транспорт, і електростанція та комунальні заклади, але місто готувалося до боротьби з фашистськими загарбниками у нових умовах. З 6 по 14 жовтня вся робота промислових підприємств міста практично була згорнута, найбільш цінне обладнання вивезено, решта – підготовлено до знищення.

Відродження

У звільнену Одесу керуючий енергокомбінатом Б.М. Лерер і група фахівців повернулися 10 квітня 1944  разом із солдатами двісті сорок восьмої стрілецької дивізії. Для відновлення підприємств міста, комунальних служб та налагодження нормального життя необхідно було створити надійну енергетичну базу. Технічному персоналу вдалося змонтувати технологічний комплекс з виведеного із ладу устаткування і запустити один турбогенератор потужністю +1700 кВт на ГРЕС-1. Вже 28 квітня 1944 року  споживачі отримали електричний струм. За перше півріччя потужність електростанції подвоїлася, а до кінця 1945 року вона збільшилася в 4 рази. Будівництво в наступному 1946 р ВЛ 35 кВ Одеса – Біляївка, протяжністю 45 км, дозволило  в 5 разів збільшити подачу води місту. У першому півріччі 1947 р була введена в дію перша черга Одеської ТЕЦ.

Її проектування почалося ще в 1939 році, але завадила війна. І тільки 29 вересня 1950 року багаторічна мета була досягнута. Для Одеси це мало історичне значення, адже  з 1912 року в основному  займалися розвитком електромережевого господарства та у місті не вводили великі генеруючі потужності. Введення сучасного потужного енергоджерела давав Одесі нові можливості для промислового та соціального зростання. ТЕЦ на Пересипу за півстоліття виробила свій ресурс, так досі й не передала естафету станції третього покоління

Одесаенерго

1951-й став роком становлення районного енергетичного управління «Одесаенерго». Створення одеської енергосистеми означало не тільки повне відновлення довоєнного енергетичного потенціалу, а й вихід енергетики Півдня України на якісно новий рівень. Першим керуючим нової енергосистеми став Г.Ф. Ладвіщенко. У 1964 році  урядом  було прийнято рішення про включення до РЕУ «Одесаенерго» енергосистем Миколаївської та Херсонської областей.

У червні 1957 року енергосистема виходить на паралельну роботу з Молдавією, а в січні 1961 року енергоміст   Каховська ГЕС – Херсон – Центральна – Усатово поєднав її з рештою енергооб’єднаннями України. Електроенергія Дніпра та Донбасу прийшла в Херсон, Миколаїв і Одесу, давши новий поштовх будівництву ЛЕП і підстанцій. Гордістю експлуатаційників стали опорні підстанції 330 кВ Усатово, Ново-Одеська, Аджалик, Котовська та Арциз в Одеській області, потужна мережа підстанцій ЛЕП напругою 220, 110, 35 і 10 кВ. У 80-і роки  вже в ВЕО «Одесаенерго»  щорічно будувалося до 1000 км ЛЕП різних напруг. Особливо розширилися ці роботи після передачі підприємств сільській енергетиці з Мінсільгоспу в Міненерго України в 1973 році.

У 1995 році Указом Президента України в рамках реформування галузі замість ВЕО «Одесаенерго» були утворені   Південний РДЦ, Південні магістральні електричні мережі та державні енергопостачальні компанії «Одесаобленерго», «Миколаївобленерго» і «Херсонобленерго». Під інвестиції була розроблена Програма технічної реконструкції електричної мереж ВАТ «Одесаобленерго».

Стаття: “Світити завжди”

Автори: В.М. Лозинський, В.Н. Колесников, Е.С. Катков

Джерело: Журнал «Енергетика та Електрифікація», № 9, 2001 рік

Історія утворення АТ «Одесаобленерго»

Акціонерна компанія «Одесаобленерго» була створена згідно Указу Президента України №282/95 від 4 квітня 1995 року на підставі Наказу Міністерства енергетики України № 175 від 31 серпня 1995року шляхом реорганізації державного підприємства ВЕО «Одесаенерго» і є його правонаступником. Компанія зареєстрована рішенням Виконавчого комітету Центральної районної Ради народних депутатів м. Одеси від 18 вересня 1995 року як Державна акціонерна енергопостачальна компанія «Одесаобленерго» рег. №00131713. Компанія є юридичною особою з дня її державної реєстрації і заснована без обмеження терміну діяльності.

24 червня 1997 року Фонд державного майна України прийняв рішення про приватизацію Компанії. Приватизаційні процеси призвели до значних змін у структурі Компанії.

Загальні збори акціонерів 18 листопада 1998 року прийняли рішення про перейменування Компанії у Відкрите акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго».

Компанія була перереєстрована з назвою Відкрите акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго», як правонаступник ДАЕК «Одесаобленерго», рішенням Центральної районної адміністрації Виконкому Одеської міської Ради народних депутатів м. Одеси від 15.12.1998 року реєстр. №04056776100010258.

25 квітня 2013 Загальними зборами акціонерів було прийнято рішення про перейменування Компанії в Публічне акціонерне товариство «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго».

18 квiтня 2018 року Загальними зборами акцiонерiв Товариства прийнято рiшення змiнити тип з публiчного акцiонерного товариства на приватне акцiонерне товариство. Дата державної реєстрацiї вiдповiдних змiн до вiдомостей про юридичну особу, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб-пiдприємцiв та громадських формувань – 05.05.2018 р. Повне найменування акціонерного товариства після зміни: АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО “ОДЕСАОБЛЕНЕРГО”, скорочене найменування акціонерного товариства після зміни: АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО»

Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» з 01 січня 2019 року АТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» здійснює господарську діяльність з розподілу електричної енергії на території Одеської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності Товариства, та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж Товариства (з якими укладені відповідні договори згідно з законодавством).

    Пошук:

    Перейти до панелі інструментів